Trzy {kolory} przytulności.

with Brak komentarzy

Czy istnieją przytulne kolory?

Wszystko w Twoim domu ma barwę. Nie tylko ściany. Również podłogi, futryny drzwi, naczynia, tkaniny… nawet widok za oknem.

  • Twoje ulubione kolory nosisz w swojej intuicji. Zabrałaś je z miejsc, w których czułaś się dobrze. To one definiują Twoją przytulność i często pochodzą z czasów dzieciństwa. Chcemy odtworzyć je w swoich „dorosłych” domach.
  • Kolory wnoszące do wnętrza najwięcej przytulności to kolory, które znamy z natury. Brązy, beże, zielenie, kolory piasku. Są to barwy „gruntujące”, uspokajające ciało i myśl. Pozytywnie wpływają na poczucie naszego psychicznego dobrostanu.
  • Każdy kolor odmienia się przez tony. Jedne są łagodniejsze, inne bardziej krzykliwe. Brąz pnia wiekowego dębu i brąz wyrzuconego na morski brzeg konaru to nie te same brązy. Brąz może być ciepły… i zimny. To po jaki sięgniesz zależy od typu Twojej osobowości.
  • Kolory, które odbieramy jako “przytulne” to kolory żywiołu ziemi i drzewa (zgodnie z zasadami feng shui). Nawet jeśli żaden z nich nie jest Twoim żywiołem wiodącym, wprowadź ich elementy do swojego domu.

„A co jeśli nie lubię naturalnych kolorów?”– zapytasz. Masz do dyspozycji jeszcze inne rozwiązania. Znajdziesz je w pięciu lekcjach przytulności.