Przestrzeń dla sukcesu, czyli jak otoczenie fizyczne może wspierać realizację życiowych celów.

with Brak komentarzy

 

Przestrzeń życiowa może być ważnym elementem wspierającym nas w rozwoju i osiąganiu osobistego sukcesu. Zmiany w fizycznym otoczeniu to najłatwiejsze ze zmian. Te z kolei inspirują do zmiany nawyków, zachowań i sposobu funkcjonowania. Mogą też akcentować to, co dla nas najważniejsze i być wizualną reprezentacją naszych pragnień.

Harmonijne otoczenie pomaga oszczędzać energię i koncentrować się na realizacji celów. Dom zabałaganiony, urządzony przypadkowo i bez namysłu sprawi, że codzienne funkcjonowanie będzie trudniejsze, a droga do realizacji marzeń pełna przeszkód i wymówek.

 

Dedykuj różne miejsca różnym celom

Twoje cele dotyczą ważnych sfer Twojego życia – pracy, relacji, rozrywki czy zdrowia. Znajdź im miejsce w przestrzeni Twojego domu. Zastanów się, gdzie najlepiej Ci się pracuje, a gdzie możesz w spokoju czytać, medytować, ćwiczyć? Na co wygospodarujesz w swoim domu więcej przestrzeni? Z czego możesz zrezygnować?

 

Zadbaj o odpowiedni poziom energii

Pamiętaj, że inaczej urządzisz domowe biuro, dla zadań wymagających skupienia i drobiazgowości a inny wystrój pojawi się w przestrzeni do jogi, która Cię wyciszy, zrelaksuje i wzmocni Twoje zdrowie. Na poziom Twojej aktywności w największym stopniu wpłynie kolorystyka i oświetlenie wnętrza. Kiedy/gdzie potrzebujesz działać aktywnie? W jakiej części domu chcesz się wyciszyć?

 

Zakotwicz cele w przestrzeni

Znajdź wizualne symbole, które będą Ci przypominać o Twoich celach. To może być tablica marzeń, słowo roku zapisane na ładnym papierze, pocztówka z miejscem, które chcesz odwiedzić. Takie elementy będą Cię motywować, utrzymując Twoją uwagę na tym, czego pragniesz, a dodatkowo sprawią, że przestrzeń Twojego domu stanie się bardziej osobista.

 

Uporządkuj przestrzeń

Bałagan w Twoim domu reprezentuje przeszkody na drodze do realizacji celów. Przyjrzyj się im bliżej i zastanów, jak utrudniają Ci osiągnięcie sukcesu. Szczególnie ważne jest, aby odpowiednio zorganizować przestrzeń do pracy. Niech znajdzie się w niej tylko to, co Cię inspiruje, motywuje i pomaga, a nie przeszkadza i rozprasza.

 

Ułatw sobie osiąganie celów

Zadbaj o to, aby osiągnięcie celu było dla Ciebie tak proste, jak tylko możliwe. Uporządkuj lodówkę i spiżarkę, a zdrowe produkty umieść na wyciągnięcie ręki. Niech mata do ćwiczeń czy książka do przeczytania będą zawsze w zasięgu wzroku. Usuń zbędne przeszkody i ogranicz potencjalne wymówki. 

 

Przyjrzyj się swojej przestrzeni domowej i zastanów się, jak możesz ją przearanżować, aby wspierała Cię w osiąganiu sukcesu. Ustal kluczowe cele i aktywności,  dostosuj do nich wykorzystanie przestrzeni, stwórz inspirujący wystrój i zadbaj o porządek. Jeśli potrzebujesz wsparcia, skorzystaj z indywidualnej sesji „Dom moim zwierciadłem” w specjalnej noworocznej cenie do końca stycznia.

 

Zdjęcie: Uby Yanes | Unsplash