Jak znaleźć 15 minut {czasu i przestrzeni} dla siebie?

with Brak komentarzy

 

Czy wiesz, że piętnaście minut dziennie spędzone tylko ze sobą może zdziałać cuda? Podaruj sobie czas na to, czego teraz najbardziej potrzebujesz. Możesz czytać poezję, słuchać muzyki, szydełkować, prowadzić dziennik, praktykować jogę, albo wdzięczność. A jeśli jedyne o czym marzysz to siedzieć w ciszy i patrzeć przed siebie, zrób to.

Ważne jest, abyś znalazła kwadrans dla siebie każdego dnia.
Potraktuj go jak ważny codzienny rytuał, czas na poznanie siebie, sposób dbałości o własny dobrostan.

Jak więc znaleźć 15 minut dla siebie każdego dnia?

  1. „Zeskanuj” swój standardowy rozkład dnia i sprawdź jakie czynności zajmują zbyt wiele Twojej uwagi. Co robisz nawykowo, bez zastanawiania się czy ten sposób działania jest efektywny czy nie? Czy naprawdę musisz codziennie nastawiać pranie, myć podłogi, albo chodzić po zakupy? Usprawnij swoje nawyki, a zaoszczędzony czas podaruj sobie.
  2. „Zabukuj” czas dla siebie w kalendarzu. Ustal dokładnie jaka pora dnia będzie dla Ciebie optymalna- Ty możesz wybrać wczesny poranek, ja wybiorę późny wieczór. Zarezerwuj wybrany kwadrans w kalendarzu i umów się sama ze sobą, że ta decyzja jest zobowiązująca.
  3. Znajdź miejsce w Twoim domu, które nazwiesz swoim „happy place”. To może być przestrzeń tylko dla Ciebie np. ulubiony fotel, albo biurko. Ale sprawdzi się także miejsce, które jest tylko Twoje o określonej porze dnia (tej zarezerwowanej na czas dla Ciebie). Dzięki temu Twój codzienny rytuał będzie zakotwiczony nie tylko w czasie, ale i w przestrzeni.

 

 

Zdjęcie:  Ana Juma | Unsplash