Błędy w urządzaniu sypialni, których {nie chcesz} popełnić.

with Brak komentarzy

 

Twojej sypialni ciągle brakuje “tego czegoś”? Zasypiasz na kanapie albo w gabinecie? Urządziłaś w niej schowek i wolisz tam nie wchodzić? A może po prostu brakuje jej intymnego nastroju i “tylko w niej śpisz”?

Zastanawiasz się, o co chodzi? Dlaczego w sypialni nie możesz się zrelaksować, wyciszyć i nie raz budzisz się zmęczona?

Sprawdź, jakie błędy w urządzaniu sypialni mogłaś popełnić.

 

{1} Wybrałaś na sypialnię zbyt duże pomieszczenie

Wiem, że to może Cię zaskoczyć, ale sypialnia powinna być nieduża. Przekonanie, że „od nadmiaru przestrzeni głowa nie boli”, w sypialni nie ma zastosowania. Kiedy dysponujemy dodatkowymi metrami, chcemy je zagospodarować. Tym sposobem do sypialni trafiają toaletki, przy których nigdy nie zrobisz makijażu, fotele, na których nigdy nie usiądziesz z książką, albo biurka do pracy, których być tam nie powinno.

Zastanów się, co dokładnie (poza łóżkiem, stolikami nocnymi i szafą na ubrania) jest Ci w sypialni potrzebne. Jak chcesz spędzać w sypialni czas? Czy dodatkowa przestrzeń nie zostanie zapełniona sprzętami, które niewiele mają wspólnego z wyciszeniem i intymnością?

{2} Twoje łózko nie ma solidnego oparcia

Łóżko to najważniejszy mebel w sypialni. Ważna jest nie tylko jego wygoda, ale i sposób umiejscowienia w przestrzeni. Powinno mieć wezgłowie oraz solidne oparcie w postaci ściany. Zagłówek zapewnia ochronę i wygodę, a ściana za nim jest też elementem centralnym pomieszczenia. Na nim skupia się wzrok osoby wchodzącej do pokoju.

{3} Wybrałaś niewłaściwe kolory

Sypialnia ma nas wyciszać. Sprzyjać intymności, bliskości, ale też relacji ze sobą. Krzykliwe barwy i wzory zadziałają na Ciebie odwrotnie. Pomyśl o hotelowych sypialniach. Nie bez powodu pościel w dobrych hotelach jest biała. Wzór pojawia się na narzutach i dekoracyjnych poduszkach, które wieczorem zdejmujesz z łóżka. Trzymaj się tej zasady w swoim domu. Energia potrzebna jest Ci w ciągu dnia, wieczorem zadbaj o wyciszenie.

{4} Nie zadbałaś o oświetlenie

Sypialnia to miejsce, w którym najważniejsze jest światło nastrojowe i funkcyjne (np. do czytania).
Nawet najpiękniejszy żyrandol nie stworzy wieczorem wyciszającej, przytulnej atmosfery.

Jaki nastrój panuje w Twojej sypialni po zmroku? Czy oświetlenie o tej porze różni się od oświetlenia dziennego? Jak budujesz klimat oświetleniem?

{5} W Twojej sypialni panuje bałagan

I nie musi on wcale oznaczać nieporządku. Jeśli tak jest, odłóż rzeczy tam, gdzie ich miejsce, wytrzyj kurze, zamieć kąty. Gorzej, jeśli w Twojej sypialni gromadzisz rzeczy, z którymi już dawno powinnaś się rozstać.

Pamiętaj, że w sypialni jest miejsce tylko na rzeczy jej właścicieli. To sfera prywatna Twoja i osoby, z którą dzielisz sypialnię. Nie ma w niej miejsca na zabawki dzieci, papiery firmowe ani kolekcje „przydasi”. Wszystkie te rzeczy będą wzbudzać w Tobie niepokój i zwracać uwagę na sprawy, którym z pewnością nie służy sypialnia.

 

Który z tych błędów Ty popełniłaś urządzając sypialnię?
Co możesz w niej zmienić, aby lepiej Ci służyła?

 

Po więcej zapraszam Cię na bezpłatny warsztat “Harmonia w sypialni” 15 lutego o godzinie 20.00.

W trakcie warsztatu:

  • poznasz 3 psychologiczne zasady urządzania sypialni

  • nauczysz się, jak tworzyć nastrój kolorem i światłem

  • dowiesz się, czego w sypialni unikać

  • określisz trzy zmiany, które wprowadzisz w swojej sypialni, by lepiej Ci służyła

Zarezerwuj swoje miejsce TUTAJ.

 

Zdjęcie: JESHOOTS.com from Pexels