Trzy sekrety, jakie {zdradza} Twój dom.

with Brak komentarzy

 

Czy wiesz, że Twój dom mówi o Tobie więcej niż byś chciała? Twoje otoczenie pełne jest drobnych śladów Twojego szczęścia, Twoich sukcesów, ale i błędów, potknięć i trudności.

Twoje ściany pokazują kim jesteś, pod łóżkiem chowasz “pozory”, w szafie “marzenia o idealnej figurze”.
Pozwalasz sobie na ferię kolorów, albo wybierasz ostrożne szarości.
Decyzje do podjęcia piętrzą się na biurku, a pamiątki z przeszłości zabierają miejsce nowemu.

 

Jakie “sekrety” zdradza Twój dom?

 

 

Sekret 1: KIM JESTEŚ

Styl w jakim urządziłaś swój dom mówi wiele o Twojej osobowości. Jest jej fizyczną reprezentacją. Inaczej dekoruje dom spokojna, elegancka, wyciszona tradycjonalistka. Po inne środki wyrazu sięgnie energiczna, roztańczona ekstrawertyczka. W ich domach staną inne meble, każda z nich połączy ze sobą inne wzory, kształty i kolory. Nawet jeśli zdecydują się pomalować ściany na ten sam kolor, intuicyjnie wybiorą różne jego odcienie. Co innego powieszą też na ścianach swoich mieszkań. Pierwsza wybierze najparwdopodobniej klasyczne obrazy, druga pastelowe plakaty. W ich bibliotekach znajdziesz inne książki, a na stolikach nocnych inne drobiazgi.

Pytania do Ciebie:

  • Jakimi trzema przymiotnikami opisałaby osoba, która wchodzi do Twojego domu po raz pierwszy?
  • Czy takimi samymi słowami opisałbyś swój charakter?

 

Sekret 2: CO JEST DLA CIEBIE WAŻNE

Sposób, w jaki “rozdysponowałaś” przestrzeń swojego mieszkania mówi wiele o Twoich potrzebach. O tym, co jest teraz dla Ciebie najważniejsze, na co przeznaczasz swój czas i miejsce w Twoim domu. Salon osoby, która lubi zapraszać gości i urządzać huczne przyjęcia będzie wyglądał inaczej niż pokój dzienny introwertyczki, która woli spotykać się z przyjaciółką na mieście. Osoba, która zakończyła trudny związek może nie mieć ochoty spać w swojej sypialni, albo zamieni ją w “skład rzeczy różnych”.

Pytania do Ciebie:

  • Jakie miejsce w swoim domu lubisz najbardziej?
  • Gdzie spędzasz najwięcej czasu? Z kim?
  • Na co brakuje w Twoim domu miejsca?

 

Sekret 3: JAK DZIAŁASZ

Porządek Twojego domu pokazuje jakie są Twoje ulubione sposoby działania. Mówi wiele o Twoich nawykach, rutynie, dyscyplinie. Papiery ułożone w stos na Twoim biurku to “wykaz” spraw odłożonych na później i decyzji, których nie masz ochoty podejmować. Szuflada z “przydasiami” zdradza Twoje lęki, a pamiątki po byłym mężu pokazują, że jeszcze nie powiedziałaś mu na dobre do widzenia. Sa osoby, które porządkują co się da, bo dom to jedyny obszar nad którym sprawują kontrolę. I takie które odpuściły, bo nie mają już siły.

Pytania do Ciebie:

  • Jakie miejsce w Twoim domu jest najbardziej uporządkowane?
  • Gdzie panuje największy chaos?

 

Zdjęcie tytułowe: Kinga CichewiczUnsplash